Azerbaycanlı teyzeden ‘Türkiye’ yorumu: Seçimi kazanırsa adak keseceğim

  • Haber7 – ÖZEL

Azerbaycan’da çeşitli temaslarda bulunan Haber7 Genel Yayın Yönetmeni Osman Ateşli, Azerbaycan halkıyla bir röportaj gerçekleştirdi.

Genciyle yaşlısıyla gerçekleştirilen röportajda Azerbaycan halkının Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a olan sevgisi ve desteği gözler önüne serildi.

“ERDOĞAN İÇİN ADAK KESECEĞİM”

Fatma isimli pazarcı bir kadın, Erdoğan’ın kazanması için adak keseceğini dile getirdi. “Türkiye Azerbaycan, Azerbaycan Türkiye’dir. Biz bir milletiz. Biz Türkiye’yi çok seviyoruz” diyen Azerbaycanlı teyze, “Cumhurbaşkanı Erdoğan seçilirse adak keseceğim. Erdoğan’ı destekliyoruz.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlarımız bile gardaştır” diyen Fatma teyze, Kahramanmaraş merkezli depremin olmasına çok üzüldüklerini dile getirerek, “Türkiye’de zelzele olunca çok üzüldük. Türkiye bizimdir, biz de Türkiye’nin.” ifadesinde bulundu.

“OYUMUZ OLSAYDI ERDOĞAN’I DESTEKLERDİK”

Ateşli’nin mikrofonuna konuşan Azerbaycanlı gençler, Türkiye ve Erdoğan’a sevgilerini dile getirdi. Türkiye’yi çok sevdiklerini, depremden dolayı Azerbaycan halkının elinden geleni yaptığını söyleyen gençler, “Oyumuz olsaydı Erdoğan’ı desteklerdik” dedi.

“ERDOĞAN VE TÜRKİYE’NİN SAYESİNDE KARABAĞ ÖZGÜRLÜĞÜNE KAVUŞTU”

Azerbaycanlı taksici, Türkiye’nin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Dağlık Karabağ’ın kurtuluşu için verdiği desteğe dikkat çekti. Azerbaycanlı taksici, “Erdoğan’ın manevi desteği o kadar büyük oldu ki… Türkiye’nin verdiği destekle Karabağ özgürlüğüne kavuştu. Biz Türk halkına minnettarız. Erdoğan ile Aliyev olmasaydı, biz topraklarımızı Ermenilerin elinden alamazdık. Allah Erdoğan’a, Aliyev’e ve Selçuk Bayraktar’a uzun ömür ve can sağlığı versin. Onlar bizim başımızın tacı. Biz Tayyip Erdoğan’ı yeniden cumhurbaşkanı olarak görmek istiyoruz. Türkiye ve Türk dünyası için iyi olur.” dedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir