Acı eşiğini öğrenmek isteyenlere özel: Rabokki… Kod: 3391, Konu: Aşk…

X Odası, 2024’teki ilk bölümüyle izleyenlerin karşısında…

Son haftalarda çeşitli konular konuştuk… Yemekler, kitaplar, diziler, yılbaşına özel hediyeler…

Yeni yılla beraber yeni endişeler ve heyecanlar kendini göstermeye başlarken Ocak ayında neler oldu? X Odası başlıyor…

3391 KİLOMETRE

Yazdığı her kitapla beğeni toplayan genç yazar Beyza Alkoç, 3391 Kilometre kitabı ile kendinden söz ettiriyor. İzmir’de yaşayan İzmir ve Fransa’da yaşayan Ege isimli iki gencin uzak mesafe aşkını anlatan bu kitap, hiç görmediğiniz birine aşık olmanın da nasıl hissettirdiğini gösteriyor. Alkoç’un takipçileri tarafından heyecanla okunan ve binlerce satan bu kitap ayrıca film oldu. 12 Ocak’ta vizyona giren kitabın filminde başrolleri Derya Pınar Ak ve Ahmet Haktan Zavlak paylaşıyor.

KORE MUTFAĞI

Geldik en sevdiğim bölüme… Yemek yemek… Bu hafta binlerce kilometre uzağa, Kore mutfağına yolculuk yapıyoruz. Birçok gencin tercih ettiği Kore yemeği yani Hansik, beyaz pirinç, et ve sebzelerden oluşuyor. 3-4 çeşit meze ve çorbadan oluşan masa düzenlemesini temel alan yemek kültürünü sizler için enn popüler yemekleriyle denedim.

POİNT LİNER

Makyaj trendleri daima değişir. Her gün bir yenisi çıkar, yeni tonlar moda olur ve bu değişim yüz yıllardır hiç değişmez. Peki yıllardır makyajda değişmeyen o olmazsa olmaz neydi? Eyeliner… Çeşit çeşit malzemeyle renkli, siyah olmak üzere kendinden söz ettiren bu makyaj adımı, şimdi karşımıza point olarak çıkıyor. Son zamanlarda genç kızlar, kişiyi oldukça büyük gösteren kuyruklu eyelinerı kullanmak yerine göz pınarlarına ve alt göz kirpiklerinin tam ortasına point linerı uyguluyor.

SPEKTRUM SERGİSİ

Birçok gencin akın ettiği o sergiye gözlerimizi çevirelim… Güneşin doğuş ve batış renklerini temsil eden sergi, mor, mavi ve kırmızı renkleriyle ziyaretçilerini gökyüzünün eşsiz renk dansına ortak ediyor. Salt Galata’nın mimari dokusuyla eşsiz bir seyir keyfi sunan sergi 3 Şubat’a kadar sürecek olmasıyla birlikte ücretsiz. Buraya gelerek eşyalarınızı dolaplara bırakabilir, serginin keyfini çıkarabilirsiniz. Fotoğraf çekmeyi seven gençlerin ilgi odağı olan bu sergiyi haftalık planınıza siz de ekleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir