Arkadaşını balta ile katledip taciz iddiasında bulundu

Konya’nın Karatay ilçesi Fevzi Çakmak Mahallesi Metalciler Sanayi Sitesi’nde motosiklet ile devriye görevi yapan sitenin güvenlik görevlisi, yolun kenarında kanlar içerisinde yatan kişiyi görünce polise haber verdi.

İhbarla gelen ekipler, alüminyum fabrikasında çalışan Abdulvasi Hasani’nin kesici bir aletle öldürüldüğünü belirledi. Cenaze otopsi için Konya Şehir Hastanesi morguna kaldırıldı.

ÖLÜP ÖLMEDİĞİNİ KONTROL ETMİŞ

Çalışma başlatan Asayiş Şubesi Cinayet Büro Amirliği ekipleri, sitedeki güvenlik kamerası görüntülerini inceleyip şüphelinin Hasani ile aynı fabrikada çalışan Seyfullah Muradi olduğunu belirledi.

Görüntülerde, Muradi’nin Hasani’nin başına balta ile 15 kez vurup, kaçtığı ardından iş arkadaşının ölüp, ölmediğini kontrol etmek için geri döndüğü ortaya çıktı. Polis, 2 arkadaşın olaydan 2 gün önce Konya’ya geldiğini çalıştıkları fabrikada kaldıklarını da tespit etti.

KANLI ELBİSELERİ BULUNDU

Fabrikaya operasyon düzenleyen polisi fark edip pencereden atlayan Muradi, kaçmaya çalışırken yakalandı.

Şüpheli gözaltına alınırken fabrikada yapılan aramada Muradi’nin kanlı elbiseleri yatakhanedeki çamaşır makinesinin içerisinde bulundu. Suç aleti balta da aramada ele geçirildi.

İFADESİNDE İTİRAF ETTİ

Muradi ifadesinde, “Bana sarkıntılık ediyordu. Bunun üzerine tartıştık. Çıkmadan önce kemerimin altına demir baltayı sakladım. Yürürken de tartıştık. Kafasına baltayla birkaç kez vurdum.” dedi.

İşlemleri sonrası şüpheli, tutuklandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir