Emre Belözoğlu’ndan Kazımcan Karataş açıklaması

Galatasaray, Süper Lig’in 26. haftasında deplasmanda Ankaragücü ile karşılaştı. Ankara Eryaman Stadı’nda oynanan maçı sarı-kırmızılı takım 3-0 kazandı.

Galatasaray’a galibiyeti getiren golleri 13. dakikada Kerem Demirbay, 14. dakikada Davinson Sanchez ve 39. dakikada penaltıdan Mauro Icardi kaydetti. Sarı-kırmızılıların ilk 2 golü 109 saniyede geldi.

“Taraftarın Kazımcan’a sahip çıkması gerekiyor”

Ankaragücü Teknik Direktörü Emre Belözoğlu, Kazımcan Karataş eleştirileriyle ilgili açıklama yaptı.

“Rize’de Tarık Çetin’e büyük tepki gösterildi. Galatasaray’dan geldiği için Kazımcan’a hem sosyal medyadan hem tribünden tepki geldi. Siz de devrede oyundan aldınız. Ne düşünüyorsunuz?” sorusuna Emre Belözoğlu şöyle dedi:

“Taraftarımızın, oyuncularımın yanında olmasını isterim. Taraftarın teveccühünü hissettim ben. Taraftarın Kazımcan’a sahip çıkması gerekiyor. Bu arkadaşlarımız gencecik, tertemiz çocuklar. Sosyal medyanın ülkeye vermiş olduğu kirlenme, zehirlenme, bu çocukların üstünde kurulan baskılar…”

“Herkesin onuru var”

Kazımcan eleştirileriyle ilgili sözlerine devam eden Emre Belözoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Ben hiçbir zaman hissetmedim. Bunlar tertemiz çocuklar. Hataları olur. Yanlışları olur. Sorumluluk benim. Oyuncuya şansı veren benim, oyuncu da elinden geleni yapmaya çalışıyor. Geçmişte oynadığı takıma karşı yaptığı hatayı, herkesin onuru haysiyeti var, bu tarafa çekmenin doğru olmadığını düşünüyorum. Bunlar gencecik çocuklar. Öğrenerek hayata tutunacaklar. Futbolculuk, futbol adamlığı böyle bir meslek bu ülkede. Bugün hiçbir oyuncuma onun, bunun hatası demem. Oyuncularıma hiçbir şekilde bu ithamları kabul edemem.”

Genç çalıştırıcı ayrıca, “Sosyal medyayı kafayı takmamak lazım. Bu zehirlenmişlikle, kirlenmişlikle, bu lağım çukurunun içinde bundan beslenemez, gelişemezler. Ellerinden gelen her şeyi yapmaya devam etsinler.” şeklinde konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir