Güney Kore Devlet Başkanı’nın elini bırakmayan vekil salondan atıldı

Güney Kore’de muhalefet milletvekili Kang Sung-hee, Jeonju kentindeki Sori Sanat Merkezi’nde düzenlenen törende tokalaşma sırasında Devlet Başkanı Yoon Suk Yeol’un elini bırakmaması üzerine güvenlik görevlileri tarafından salondan dışarı atıldı.

Devlet Başkanlığından bir yetkili olaya ilişkin basına yaptığı açıklamada, söz konusu milletvekilinin bağırdığını ve Yoon’un elini bırakmadığını söyledi. Yetkili, Kang’ın, tokalaşma sırasındaki davranışı üzerine güvenlik güçlerince uyarıldığını belirtti.

Milletvekilinin yüksek sesle bağırmaya ve etkinliği sabote etmeye devam ettiğini ifade eden yetkili, bu durumun güvenlik tehlikesi olarak değerlendirildiğini ve Kang’ın “aşılmaması gereken bir çizgiyi aştığını” kaydetti.

Kang ise olaya ilişkin basına verdiği demeçte, Yoon’a sadece “devlet işlerinin prensibini değiştirmesini” istediğini, aksi takdirde halkın mutsuz olacağını söylediğini aktardı.

Güvenlik görevlilerinin kendisini yaka paça dışarı çıkardığını dile getiren Kang, ağzının kapatıldığını ve gözlüklerinin de elinden alındığını söyledi. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir