SHIB, Ripple, DOGE ve BTC Tahmini: Yüzde 7.000

SHIB, Ripple, DOGE ve BTC tahminlerine yönelik olarak farklı görüşler gelmeye devam ediyor. Bu görüşlerde özellikle yükseliş yönlü tahminler dikkat çekiyor. Tahminlere bakalım.

SHIB fiyatı için önemli bir gösterge geldi

Shiba Inu SHIB yakma oranı son 24 saat içinde %7.400’ün üzerinde artttı. Buna göre 369 milyondan fazla SHIB’in dolaşımdan kaldırılmasına yol açtı. Yakma programının amacı, token’ın genel arzını azaltmak. Böylece kıtlığını ve değerini artırmak şeklinde. Diğer taraftan coin’in fiyatı haftalık %12 arttı.

Yükselişte rol oynayan önemli bir faktör, kripto endüstrisinin genel yükseliş hissiyatı şeklinde. Diğer taraftan Layer-2 ölçeklendirme çözümü Shibarium’un daha da büyümesi de fiyat artışını net bir şekilde destekliyor.  Shibarium Ağustos sonunda resmen faaliyete geçti. Kısa sürede topluluğun dikkatini çekti. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz göre, Shibarium’daki toplam işlemler 3,5 milyonu aştı. Ayrıca toplam blok sayısı 1,3 milyonu geçti. Bu faktörler SHIB fiyatının artmasını destekliyor

Analistlerden BTC, XRP ve DOGE tahmini

Tahminler sadece SHIB ile sınırlı kalmadı. Buna göre Analist Josh Olszewicz, Bitcoin için önemli bir tahmin yapıyor. Bitcoin (BTC) geçtiğimiz günlerde 17 ayın en yüksek seviyesi olan 35.000 dolara ulaştı. Analist yükseliş göstergelerine dayanarak 2023’ün sonuna kadar Bitcoin’in fiyatına bakıyor. Analiste göre Bitcoin yaklaşık 38.000 dolara ulaşacak. Ancak yükselmeden önce bir geri çekilme olacak. Buna göre Bitcoin’in ilk olarak 31.000 dolar düşebileceğini tahmin ediyor.

SHIB için tahminler yapıldığı gibi Ripple’ın XRP’si için de tahminler söz konusu. Buna göre XRP için önemli bir büyüme beklentisi var. Bu beklentiyi dile getiren ise analist Dark Defender. Analist önümüzdeki yıl XRP’nin 1,30 dolara yükseleceğini belirtiyor. Analistin zirve tahmini ise 6 dolar seviyeleri. Kısa vadede ise analist 0,66 dolar seviyelerini bekliyor.

Memecoin DOGE için beklenti

Dogecoin (DOGE) için AngeloBTC tarafından yapılan yükseliş fiyat tahmini dikkat çekiyor. SHIB gibi bir meme coin olan DOGE için 1 dolarlık bir hedef söz konusu. Ancak analist AngeloBTC DOGE için yolun biraz daha uzun olduğuna dikkat çekiyor. Tüm zamanların en yüksek seviyesi 1 dolara gelmesi için 0,7 doların geçilmesi gerekiyor.

2021 yılındaki boğa döneminde hatırlayacağınız üzere Dogecoin önemli yükselişler gerçekleştirmişti. Buna göre token o zaman yanındaki sıfırları silerek 1 dolar seviyesine doğru yürümüştü. Diğer taraftan SHIB için de benzer bir senaryoyu kripto para tutkunları bekliyor. Bakalım bir dahaki boğa sezonu nasıl meyveler verecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir