SON DAKİKA: Barcelona, Arda Güler’in intikamını alıyor! Real Madrid’e 40 milyon euroluk transfer çalımı

Barcelona, Fenerbahçe’de yıldızını parlatan Arda Güler’i kadrosuna katmak için uzun süren uğraşlar vermiş fakat mutlu sona ulaşan taraf Real Madrid olmuştu. Katalan ekibi Arda Güler’in intikamını almak için girişimlere başladı ve Real Madrid’in görüşmelerde bulunduğu yıldız oyuncu için resmen devreye girdi.

DECO, İSTANBUL’A GELMİŞTİ

Fenerbahçe’de yıldızını parlatan Arda Güler, geçtiğimiz sezon sonunda Avrupa’nın dev kulüplerini peşinden koşturmuştu. Arsenal, Borussia Dortmund, Milan, Barcelona ve Real Madrid, milli futbolcunun transferi için Fenerbahçe ile görüşmelerde bulunmuştu.

Barcelona Sportif Direktörü Deco, Arda Güler transferi için İstanbul’a kadar gelmiş ve hem oyuncu tarafıyla hem kulüpler üst düzey görüşmelerde bulunmuştu.

REAL MADRID, ARDA GÜLER’DE MUTLU SONA ULAŞTI

Barcelona’da Deco’nun uzun uğraşlarına rağmen Real Madrid, Arda Güler transferinde devreye girmiş ve milli futbolcuyu kadrosuna katmayı başarmıştı. Real Madrid, Arda Güler için Fenerbahçe’ye 20 milyon euro öderken sözleşmede 10 milyon euroluk da kolay ulaşılabilir bonus maddeleri yer almıştı.

BARCELONA, ARDA GÜLER’İN İNTİKAMINI ALIYOR

İspanyol basını Barcelona’nın Real Madrid’in de ilgilendiği Alphonso Davies için devreye girdiğini yazdı. Real Madrid’e yakınlığı ile bilinen Defensa Central’de yer alan haberde “Laporta, yaz aylarındaki utancı hala unutabilmiş değil.” denildi.

Haberde şu ifadeler kullanıldı:

Barcelona, Real Madrid’in bir sonraki transfer dönemi için ana hedeflerinden biri olan Alphonso Davies’in menajeriyle bir araya geldi. Ellerinde Balde olmasına rağmen Blaugrana kulübü Kanadalı oyuncuya olan ilgisini gösterdi. Bu neredeyse imkânsız bir transfer çünkü Davies Real Madrid’de çok ilerlemiş durumda ve hem Alman kulübü hem de Real Madrid ona daha iyi projeler ve ekonomik koşullar sunabilir.

Real Madrid’e Arda Güler transferinden sonra bir darbe indirmek istiyorlar. Onu ikna etmek için hâlâ zamanları olduğuna inanıyorlar çünkü sezonun bitmesine daha birkaç ay var.

Düşünceleri Raphinha’nın satışından elde edecekleri parayı oyuncuyla sözleşme imzalamak için kullanmak. Şu anda 40 milyon avroya çok yakın bir meblağ düşünüyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir